אודות

נעים להכיר,

אני טל-יה, ואני אוהבת ליצור אמנות בטכניקות מסורתיות ובהשראת הטבע.

נולדתי וגדלתי במושב ירקונה שבשרון, לאבא חקלאי ואמא אמנית וחובבת גינון.

למדתי אמנות רב תחומית ולימודי מזרח אסיה עם התמחות בסינית. קופסת דיו ומכחולים שקיבלתי במתנה מסין הציתה בי את הרצון ללמוד קליגרפיה, כתיבה אמנותית בדיו של הכתב הסיני.

הבנתי שאני נמשכת אל המקור, להגיע לסין וללמוד שם את הטכניקה המסורתית העתיקה, ועם סיום הלימודים בשנת 2005 יצאתי לסין לבד, עם סינית מהוססת בפי, בתקווה למצוא קורס קליגרפיה שיתאים לי.

שיטוט בשוק ובו סטודיו של אמנים הוביל למפגש מקרי עם מאסטר קליגרפיה חביב וצנוע, שהיה ספקן כשהבעתי את המשאלה שלי – שילמד אותי קליגרפיה. כשראה שאני מתכוונת לכך ברצינות חיבר אותי לתלמידתו, וכך בהתאמה מושלמת היא החלה ללמד אותי, הגעתי לביתה לשיעורים פרטיים והתאמנתי יומיום על כתיבת סוטרות בדיו. אל המאסטר הגעתי מדי פעם והוא הדגים לי כיצד הוא מחבר שירים, כותב ומצייר. בין לבין חוויתי מעט את אורח החיים הסיני וטיילתי בסין ובטיבט. לאחר שבעה חודשים שבתי לארץ והתחלתי ללמוד טיפול באמנות, ואני עוסקת בכך גם כיום.

Ink flower נולד מטיול בשדות ירקונה, שהוביל לסדרת איורי דיו של צמחי בר. עניין אותי לתפוס את הקו והתנועה של הצמח תוך שימוש בדיו ובמכחול הסיני, על גבי נייר שהבאתי איתי מסין. בהמשך נוצרה גם סדרת 'לקט' של איורים בוטניים בצבעי מים, בהשראת מגדירי צמחים והגינה של אמא.

לאחרונה התחלתי ליצור גם בטכניקה של דפוס רשת, וכן בטכניקה של shibori על נייר, ואני ממשיכה לספוג השראה מפרחים, צמחים וחומרים טבעיים, ונהנית ליצור עבודות שנוגעות ומקבלות מקום בבתים שלכן.ם

את העבודות מלווה החותמת שלי, סימן אדום מרובע, שהכין עבורי המאסטר לקליגרפיה בסין. בחותמת כתוב שמי הסיני שניתן לי על-ידי המאסטר, בסינית נקרא Gao Yuan ופירושו 'גבוה ורחוק'.

באתר שלי תוכלו למצוא גלויות, הדפסים, כרטיסי ברכה ותמונות ממוסגרות במגוון של גדלים וסגנונות. אני תמיד שמחה לענות לשאלות ולייעץ בתהליך הבחירה, וניתן גם לתאם עימי ביקור בסטודיו הביתי במושב ירקונה.